meridiány - Masáže Karlovy Vary | Čínské masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

meridiány


Meridiány:

- Meridiány jsou dráhy, kterými proudí energie. Každý meridián a body na něm souvisí s některým orgánem. Když je některý z akupunkturních bodů (ucpaný), je zabráněno správnému toku energie v těle, potom dochází k nerovnováze a vznikají zdravotní problémy. Když se ošetří vybrané body na meridiánu, energie začne znovu proudit, tělo se dostává do rovnováhy, zbavuje se bolestí a dalších zdravotních problémů. Na body se vyvíjí tlak bříškem palce nebo prstu, ale i loktem. Může se tlačit, nebo tisknout přerušovaně, nebo působit malými krouživými masážními pohyby.
- Ukázka mého měření. Na grafech je vidět hodně znatelný rozdíl a to za celkem krátkou dobu. Můžete si všimnout největší a nejmenší naměřené hodnoty. Při prvním měření to bylo 284 a asi za měsíc a půl už jen 83.    

    

    
DRÁHA JATER   J
Obecná charakteristika: Jinová dráha probíhající vzestupně od nohy k hrudníku.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: postranní části trupu, játra, žlučník, pankreas, urogenitální orgány.
Patologické příznaky a onemocnění: nechutenství, zvracení, retence moči, enuréza, bolesti očí, kožní vyrážky, alergie, bolesti v hypogastriu, ischialgie, bolesti v průběhu dráhy.DRÁHA LEDVIN L

Obecná charakteristika: Jinová dráha, probíhající vzestupně od nohy k hrudi.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: plíce, vnitřní orgány, urogenitální orgány, hrdlo, dolní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: otoky dolních končetin při křečových žilách a jejich komplikacích, plynatost, průjem, zácpa, obecně poruchy zažívání, motorické poruchy a svalové atrofie dolních končetin, bolesti v oblasti průběhu dráhy.


DRÁHA MOČOVÉHO MĚCHÝŘE MM
Obecná charakteristika: Jangová dráha probíhající sestupně od hlavy k noze.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: hlava, šije, záda, gluteální krajina, centrální nervový systém, kůže, vnitřní orgány.
Patologické příznaky a onemocnění: poruchy vodního hospodářství, zadržování moči, enuréza, bolesti hlavy, oční onemocnění, kožní vyrážky, asthma bronchiale, bolesti podél dráhy: hlavně krku, zad, lumbální krajiny a dolních končetin - při ischialgiích a různých neuralgiích, křečové stavy.DRÁHA OBALU SRDCE OS (perikardu, oběhu a sexuality)
Obecná charakteristika: Jinová dráha probíhající sestupně od hrudníku k ruce.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem; cévní a nervový systém, srdce, hrudník, žaludek, horní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: podrážděnost, neklid, bolesti v hrudní a prekordiální krajině, angína pectoris, bolesti v oblasti břicha a malé pánve na podkladě poruch překrvení. Spasmy a kontraktury v oblasti horní končetiny. Bolesti v průběhu dráhy.DRÁHA PLIC P

Obecná charakteristika: Jinová dráha probíhající sestupně od hrudníku směrem k ruce.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: nos, hrdlo, plíce, hrudník, horní končetiny
Patologické příznaky a onemocnění: rýma, nachlazení, bolesti v krku, dyspnoe, hemoftýza, asthma bronchiale, kašel, kožní choroby, bolesti v ramennou, otoky v obličeji, bolesti v oblasti dráhy.


PŘEDNÍ STŘEDNÍ DRÁHA PS
Zrození nebo početí je nepárová dráha začínající ve středu perinea a jdoucí po přední straně těla. Konči uprostřed brady. Má celkem 24 bodů, z nichž lze působit při onemocnění močových a pohlavních orgánů, zažívacích potížích, chorobách dýchacích cest. Na této dráze leží také 6 poplašných bodů, které bývají často palpačně bolestivé při onemocněních.


DRÁHA SLEZINY SS
Obecná charakteristika: Jinová dráha probíhající vzestupně od nohy k hrudníku.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: plíce, břicho, střeva, žaludek, slezina, játra, urogenitální systém, dolní končetiny.
Patologické příznaky a onemocněni: bolesti jazyka, zvracení, abdominální distenze a střevní poruchy, gastralgie, únavnost, slabost a tíha v celém těle, tréma a neschopnost se soustředit, alergie na potraviny, bolesti a otoky v průběhu dráhy.DRÁHA SRDCE S
Obecná charakteristika: Jinová dráha probíhající sestupně od hrudníku k ruce.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: srdce, hrudník, centrální nervový systém, horní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: bolesti v srdeční krajině, žízeň a sucho v krku, depresivní stavy, bolesti v průběhu dráhy.DRÁHA TENKÉHO STŘEVA TeS

Obecná charakteristika: Jangová dráha probíhající vzestupně od ruky k hlavě.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: hlava, hrdlo, šíje, záda, horní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: bolesti v dutině ústní - zubů a horní čelisti, bolesti v krku, bolesti šíje a hlavy, otoky na hlavě, neurastenie, závratě a hučení v uších, revmatické onemocnění horních končetin.DRÁHA TLUSTÉHO STŘEVA TS

Obecná charakteristika: Jangová dráha probíhá vzestupně od ruky k hlavě.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: ústa, zuby, hlava, hrdlo, jazyk, tváře, jícen, horní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: bolesti zubů, bolesti v krku, senná rýma, epistaxe, bronchiální astma, kopřivka, zácpa, průjem, bolesti podél dráhy.DRÁHA TŘÍ OHŘÍVAČŮ TO
(ohňů, tří částí těla)
Obecná charakteristika: Jangová dráha, probíhající vzestupně od ruky k hlavě.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: uši, oči, postranní části hrudníku, lokty, ramena.
Patologické příznaky a onemocnění: nemoci ušní, nosní, zubní, poruchy krevního oběhu, vysoký krevní tlak, otoky v obličeji, poruchy nervové a poruchy dýchání, ovlivnění příjmu potravy a jejího zpracování, ovlivnění tvorby a vyměšování moče, enuréza, dysurie, otoky, ovlivnění činnosti pohlavních žláz, abdominální distenze, bolesti kloubů horní končetiny, bolesti revmatického a neuralgického charakteru, bolesti v průběhu dráhy.


ZADNÍ STŘEDNÍ DRÁHA ZS
(v západní literatuře nazývaná vládnoucí) začíná u kostrče a běží podél páteře na hlavu; přes ni se dostává dopředu, pokračuje přes hřbet nosu a končí na uzdičce horního rtu. Je nepárová. Má 27 bodů, jež mají vliv zejména při onemocněních páteře, menstruačních potížích, impotenci, zažívacích poruchách, onemocněních dýchacích cest, stavech podráždím, celkových křečích, bolestech hlavy, očních a nosních chorobách.


DRÁHA ŽALUDKU Ž
Obecná charakteristika: Jangová dráha, probíhající sestupně od hlavy k noze.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem: hlava, tváře, ústa, zuby, hrdlo, žaludek a střeva, dolní končetiny
Patologické příznaky a onemocnění: onemocnění hlavy, horních cest dýchacích, bolesti v krku, epistaxe, bolesti břišních útrob, edémy, zvracení, choroby močových cest, horečnatá onemocnění, bolesti v průběhu dráhy.


DRÁHA ŽLUČNÍKU Žl
Obecná charakteristika: Jangová dráha, probíhající sestupně od hlavy k noze.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem; uši, oči, hrudník, játra, žlučník, hýždě, kolena, dolní končetiny.
Patologické příznaky a onemocnění: nespavost, deprese, bolesti hlavy, závrati, hluchota, tinnitus, bolesti oční, bolesti v průběhu dráhy.    

       

    

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky