informace - Masáže Karlovy Vary | Čínské masáže

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

informaceTyto informace májí za úkol Vám pomoci prostřednictvím tipů, návodů a rad. Budu se tady snažit předávat Vám zkušenosti ze své praxe. Jestliže něco z toho co zde budu popisovat pomůže alespoň někomu z Vás tak má snaha nebude zbytečná. Vše budu popisovat co možná nejjednodušším způsobem.


Něco na uklidnění:

- Masírováním celého ušního lalůčku si můžete pomoci od neklidu.
- Asi 3 minuty tlačit špičky palců a ukazováčků proti sobě. Uklidňuje to.

Bolest hlavy ze stresu:

- Ušní lalůčky jsou plné akupunkturních bodů, zkuste stlačit ukazováčkem a palcem jeho střed.

Migréna:

- Na spáncích mezi okem a horní částí ucha najdete bod, který je dost bolestivý tak ho snadno poznáte, ten potom stlačujte a masírujte.

Gua sha masáž:

- V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.
- Obrázek jakým směrem postupovat.Akupresurní body:
- Úleva od bolesti v akutních případech může být rychlá, u dlouhodobých problémů může trvat déle. Akupresura má posilovat samo léčivé schopnosti těla, zvyšovat vitalitu a působit preventivně proti nemocem.
- Akupresura má dlouhodobější účinek, jestliže se provádí vícekrát. Jednorázová stimulace sice mírní bolesti, neodstraní je ale natrvalo a proto byste měli stimulovat tytéž body několik dní po sobě.
- V akupunktuře se dosud používá tradiční čínská měrná jednotka cun. Důležité je vědět, že měření bodu závisí na individuálních mírách každého člověka. Je nutno si uvědomit, že ruka muže je mnohem větší než například ruka dítěte, vždy se tedy měří podle osoby, u které body ošetřujeme.
TIANZHU BL-10: bolest hlavyWEIZHONG BL-40: bedra, kříž, záda doleKUNLUN BL-60: horní oblast zad, šíjeLIEQUE LU-7: ovlivňuje pokožkuNEIGUAN P-6: když je špatně od žaludkuSHENMEN HE-7: sedativníHOUXI SI-3: šíje, zátylek
WAIGUAN SJ-5: spánky, ušiHEGU L.I.-4: snižuje bolest horní poloviny těla, ucpaný nos, posilujeFENGCHI GB-20: bolest hlavy, ztuhlá šíjeJIANJING GB-21: ramena, šíjeYANGLINGQUAN GB-34: šlachy, vazyZULINQI GB-41: klouby, migrénaBYLINNÁ TERAPIE

Blahodárné účinky čaje popisovali a využívali již starověcí panovníci. Ve východní medicíně se dokonce již po staletí používá jako lék. A v dnešní moderní době může popíjení čaje pomoci i vám – fyzicky i psychicky.

Byliny jsou potrava, kterou tělo přijímá jako přirozenou součást svého prostředí (na rozdíl od syntetických preparátů). Působení je postupné, ne tak razantní jako u léčiv, a tudíž nezpůsobuje tolik vedlejších účinků. Látky obsažené v rostlinách působí v komplexu, tedy lépe a účinněji, než kdybychom je požívali jednotlivě. Dále jsou v rostlinách zastoupeny i vitamíny, minerály a další podpůrné látky. Podstatné je, že se bylinná terapie snaží primárně odstranit vnitřní nerovnováhu. Neřeší tedy pouze jednotlivé symptomy, ale povzbuzuje ozdravné mechanismy těla.

Detoxikace


Detoxikace (často zkráceně detox anebo očista těla) je druh alternativní léčby, jejímž cílem je zbavit tělo blíže nespecifikovaných „toxinů“ – látek, které se nahromadily v těle a mají nežádoucí krátkodobé nebo dlouhodobé účinky na zdraví jedince.


Imunita

Imunitní systém je souhrn mechanismů, zajišťujících integritu  organismu rozeznáváním a likvidací cizích či vlastních, ale potenciálně škodlivých struktur. Projevuje se  obranyschopností organismu, ale na druhou stranu i  auto tolerancí. V širším slova smyslu má téměř každý orgán ochrannou funkci. V užším slova smyslu pak zde máme orgány, jejichž hlavní úloha spočívá ve vytváření a posilování obranyschopnosti organismu (např.  brzlík a  lymfatické orgány).


Lymfa

Lymfa (míza) je nažloutlá  tekutina některých  živočichů včetně  lt člověka, která koluje v  lymfatickém systému. Má podobné složení jako  krevní plazma. Je součástí  imunitního systému, má významnou úlohu v obraně těla před  infekčními a  nádorovými onemocněními. Slouží také při vstřebávání  tuků z potravin ve  střevním traktu. Lymfa vzniká v  mezibuněčných prostorech z  tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5  l lymfy.


Stres

Stres můžeme definovat jako souhrn fyzických a psychických reakcí na nepřijatelný poměr mezi skutečnými nebo představovanými osobními zkušenostmi a očekáváními. Podle této definice je stres odpověď, která v sobě zahrnuje jak fyzické, tak i psychické složky. Jinými slovy, stres je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž – fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí.PRODEJ VELICE KVALITNÍHO BYLINNÉHO SYPANÉHO ČAJE PŘÍMO U NÁS:          

Detox     50g = 85,-
Imunita  50g = 83,-
Lymfa     50g = 93,-
Stres       50g = 95,-

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky